Dolar 18,6369
Euro 19,6801
Altın 1.075,40
BİST 4.962,53
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Aydın 16°C
Açık
Aydın
16°C
Açık
Sal 16°C
Çar 17°C
Per 19°C
Cum 21°C

Hükümetin hataları ve doğruları

Aydın Marangozlar Odası Başkanı (2001- 2022), Deva Partisi Aydın İl Başkan Yardımcısı, Nizamoğlu Mobilya - İşyeri Sahibi -
10 Nisan 2022 21:55 | Son Güncellenme: 12 Nisan 2022 11:31

Ülkemizde yaşayan ve kendini devletin bir bireyi olarak gören vatandaşların tamamına yakını bu ülkeyi canını verecek kadar sevmektedir. Bunu herkes biliyor ve tarih buna şahit.

Şimdilerde tek isim olarak anılan Sayın Cumhurbaşkanını İstanbul büyükşehir belediyesinde göreve başlamasından itibaren 2007 -2008 yılına kadar geçen sürede neden ve niçin halkın umudu, halk tarafından ülkemiz için tek çare olarak görüldüğünü ganlayacaksınız, kısaca hatırlar isek;

Nizamoğlu Mobilya

– Kaynaklar daha verimli ve halk için kullanılacak!
– Mazlum fakir fukara aç susuz kalmayacak!
– Devlet insanlar için vardır insanlar devlet için değil!
– Toplumda ayrışma değil kaynaşma olacak!
– İnsanlar inançları ve düşünceleri nedeniyle ceza almayacak sınıf muamelesi olmayacak!
– Vergi fakir fukaradan değil kazanandan zenginden alınacak!
– Devletin kaynakları israf edileyecek milletin menfaatine kullanılacak!
– Dış güçlere dur diyecek kendi üretim ve imalat sanayimiz gelişecek!

Daha çok başlık yazabiliriz ancak bu örneklerden anlaşılacağı üzere Tayyip beyi milletin ülke için bir umut olarak görmesi muhteşemdi ancak geldiğimiz son nokta böylemi ?

Tayyip bey; senin partinde ve peşinde uzunca zaman koşmuş biri olarak geldiğimiz noktada başlangıçtaki hedeflerin tam tersine uygulama yaptığınızı uzun zamandır yazar çizer söylerim. Size destek olduğunu sanan bazı arkadaşlar da şahsıma karşı sizi eleştiriyorum diye demediklerini yapmadıklarını bırakmazlar..

Bana yapılanlara gülüp geçiyorum, çünkü ben fani olduğumu biliyor, devletimin ebed müddet olması için çalışmalarımı sürdürüyorum, sürdürmeye de devam edeceğim. Bana karşı yaptıkları eylemlerin şahsıma zararı yok olarak değerlendiririm ancak genel olarak tepki çeken sözde size destek olanların sözlerine çok fazla itibar etmeyiniz. Eğer bunları dinlerseniz işiniz daha da zor, çünkü onlar akıl ilim bilimi bir kenara bırakmış fanatik taraftar olmuş kişilerdir.

Ben sizin partinizden ayrılarak DEVA’ya katıldım, dolayısıyla bu durum bile benim için ağır cümleleri kurmayı mübah gördürüyor birilerine..

Sayın Cumhurbaşkanı; geldiğimiz noktada lütfen büyük projelerle gündemde olmaya çalışmaktan vazgeçin. Elbette önemlidir bu projeler fakat aciliyet ve stratejik önem taşımayan tüm projeleri durdurup halkın geçim ve yaşam savaşına odaklanalım. Çünkü özellikle gençler ciddi sıkıntı ve sorun yaşıyorlar. Gençlerin işe yerleşmesinde liyakat esas olması gerektili ve daha da önemlisi bu şartlarda yarınlara dair ciddi sayıda işyeri ve istihdam açığımızın oluşmasıdır.

Esnaf ve Sanatkarlar perişan, 20 yıldır borçla terbiye ettiğiniz bizlerin ödeyemediği bazı borçlar 2001 krizinden kalmadır. Demem o ki köylü vatandaşlarımızda ve tarım hayvancılıkta sorunlar yine benzer ancak bir kesim sizlere hala büyük projelere devam diyorsa yanlış yapıyorlar. Bu söylemler devan ettikçe tabanda sorunlar çok ağır sonuçlar doğurmaya devam ediyor.

Son dönemde güzel bir olay olarak dikkat çeken sadece Rusya Ukrayna savaşında takındığınız tavır ve barış için olan çabanızdır. Diğer belediyeler aracılığı ile üretilen ve Kanal İstanbul, köprüler, yollar gibi projeleriniz milletin çok gündeminde değil. Haa bir kesim var, dünyadan bi haber. Onlar için propaganda aracı, ama onları çok ciddiye almayın çünkü tabanda mevzu derin.

Geldiğimiz noktada emekli maaşı 2950 lira olan bir sanatkarın maaşından SGK’ya borcu var diye kesinti yapılıyor oysa aylık ailenin geçimi için 6-7 bin lira zorunlu giderleri var. İşte bu insanların aileleri çocukları var. Bilin istedim. Kızan kızsın varsın bana zarar versinler ama gerçek bu…